תמצית ROCK WATER

באך חילק את התמציות לשבע קבוצות מרכזיות, לפי ההשפעה שלהן עלינו : תמציות לפחדים שונים,  תמציות לחוסר בטחון, לחוסר עניין בהווה, לבדידות, לרגישות יתר, לדאגת יצר לזולת, ותמציות לדיכאון וייאוש. Rock Water  שייך לקבוצת התמציות שמדברות על דאגת יתר לזולת.   

התמציות מייצגות תכונות ולכן לכל אחת מהן יש מצב מאוזן ובריא, אבל הן יוצאות לנו בבחירה כשהתכונה לא מאוזנת אצלנו ולכן לפעמים הן נראות לנו שליליות.

Rock Water הוא התמצית היחידה שלא מופקת מפרח אלא ממי מעיין שמצא ד"ר באך.
כשהתכונות שמייצג Rock Water נמצאות באיזון, נהיה שלמים עם הייחודיות הפנימית שלנו ולא נדקדק בפרטים כלפי חוץ, אבל אז התמצית הזו לא תצא בבחירה שלנו, כמובן.
Rock Water מאזן נוקשות וקושי להינות, והוא בדרך כלל מתאר מצב ולא תכונת אופי מהותית. הבחירה בתמצית מעידה על סירוב שלנו לראות את הנקודות בהן אנחנו מפגינים קשיחות פנימית.
כשהתכונות שמייצגת התמצית יוצאות מאיזון האדם יתקשה להינות מהרגע ומהחיים כי הוא יהיה עסוק בלנסות לעמוד באיזשהו אידיאל פנימי נעלה שהוא קבע לעצמו, שהוא לעולם לא יוכל לעמוד בו.  במקרים קיצוניים אדם כזה יכול להפוך לנוקשה ולהשתמש באידיאולוגיה הפנימית שלו כתירוץ להתבדל מהחברה, עד כדי סגפנות ובדידות. אנשים קיצוניים בעמדות שלהם בדרך כלל אינם מאוזנים בנקודה זו ומוצאים את האידיאולוגיה שתשרת את המצב הנפשי המדויק שלהם.  

ברמה הפיזית, אדם שסובל מחוסר איזון הנקודות האלה יכול להיות חולה במחלות של נוקשות כמו בעיות במפרקים, נטייה להתכווצויות או היתפסות שרירים, הסתיידות עורקים ועוד.

דוגמאות: בפולקלור היהודי מי שמתאים לתיאור הזה הוא רבי עקיבא, שהיה מאוד מסור לרעיון שהאמין בו, עד כדי כך שעזב את אשתו והלך לשבת ארבעים שנה במערה, כשהוא מתקיים על חרובים מהעץ ומים מהמעיין. יכול מאוד להיות שגם למנחם בגין התמצית הזו הייתה מתאימה, ובטח יש עוד אנשים כאלה, מכיוון שלא מדובר במצב נדיר במיוחד.  

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דברי איתי בוואטסאפ whatsapp